Informácie na telefónnom čísle 0948 399 388
Zákaznícka zóna

Mzdy pre pokročilých
5 hviezdičiek 16 hodnotení

Máte už s mzdami a personalistikou skúsenosti, no túžite byť vo svojej práci lepší? Rezervujte si miesto na kurze pre pokročilých mzdových účtovníkov, kde sa pozrieme na náročnejšie problémy pri vedení mzdovej agendy.

kurz mzdy pre pokročilých

Aby ste mali z kurzu maximum, je potrebné mať zvládnuté základné pojmy alebo byť absolventom nášho základného kurzu Mzdy a personalistika.

Čo vás na kurze čaká?
Skôr, než sa pustíte do výpočtov rôznych špecifických prípadov, ktoré sa môžu pri vedení mzdovej agendy vyskytnúť, zopakujete si s lektormi základné pojmy. Kurz prebieha interaktívnou formou, preto akékoľvek otázky sú viac než vítané. Odborným garantom kurzu je obľúbená lektorka Martina Švaňová.

Detailný obsah kurzu:
1. Krátke zopakovanie základných mzdových pojmov
2. Pomocné mzdové výpočty

 • priemerná mzda pri rôznych typoch mzdy
 • denný vymeriavací základ pri všetkých alternatívach vzniku nemocenského poistenia
 • výpočet pomernej časti dovolenky za kalendárny rok, dovolenky za odpracované dni, krátenie dovolenky

3. Výpočet mzdových položiek pri rôznych typoch mzdy

 • časová pri rôznom rozvrhnutí pracovného času
 • úkolová, podielová, zmiešaná, zmluvná, naturálna

4. Odvodové povinnosti – pracovný pomer

 • zamestnanec na pracovný pomer – aktívny vek
 • zamestnanec na pracovný pomer – starobný, invalidný, výsluhový dôchodok, zdravotne postihnutý zamestnanec

5. Odvodové povinnosti – dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (pravidelný, nepravidelný príjem)

 • študent strednej školy
 • študent denného štúdia vysokej školy
 • pracovník v aktívnom veku
 • pracovník poberajúci starobný, invalidný, výsluhový dôchodok

6. Zdaňovanie závislej práce

 • nezdaniteľná časť základu dane, jej použitie
 • daňový bonus
 • zamestnanecká prémia (zistenie nároku a výpočet)

7. Exekučné zrážky (výpočet rôznych alternatív maximálnych exekučných zrážok)
8. Výkazníctvo

Rozsah kurzu
25 vyučovacích hodín

Čo je zahrnuté v cene?
- skriptá,
- zošit a pero,
- neobmedzený prístup do zákazníckej zóny.

K najčerstvejším novinkám máte prístup aj po absolvovaní kurzu.
Vo vybraných mestách je zabezpečené bezplatné občerstvenie (káva a čaj).

Čo na kurze najviac páči doterajším absolventom?

Henrieta Botková: "Problematika vysvetlená na konkrétnych príkladoch, vypĺňanie tlačív s vysvetlením, žiadne zbytočné preberanie teórie. Lektorka mala príjemný prístup, vysvetlenie exekúcií tak, aby to pochopil každý. Pozitívne hodnotím riešenie aktuálnej problematiky - dátové schránky, ktoré boli príjemným spestrením.”

Patrícia Mikulová: “Kurz splnil moje očakávania. Páčil sa mi prístup, špeciálne zameranie sa na problematiku, ktorú sme my ako klienti potrebovali pre zlepšenie v našich oboroch. Lektor pôsobil vzdelane, páčilo sa mi, že sa to netýkalo len miezd, ale bolo to "z každého rožku trošku":).”

Ostaňme v kontakte aj na Facebooku
Pravidelne vám prinášame novinky z účtovníctva a miezd, články plné praktických informácii, dokumentujeme atmosféru na kurzoch, ako to u nás vyzerá a čím Agentúra Jaspis práve žije.

Zobraziť bližší popis
Martina Švaňová

garant kurzu

Martina Švaňová

Dlhoročné skúsenosti v oblasti miezd a personalistiky. Ukončila štúdium na univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne v odbore Ľudské zdroje a personálny manažment. V tejto oblasti pôsobí od roku 2000. V súčasnosti pracuje ako HR Specialista v súkromnej spoločnosti. V minulosti pôsobila na pozícii vedúcej oddelenia práce a miezd. Veľmi komunikatívna a pozitívna lektorka s proklientským prístupom. Má rada prácu s ľudmi, ku klientom sa snaží pristupovať individuálne s ohľadom na každého očakávania.

Čo na kurz hovoria absolventi?

REVAK,s.r.o.

5 hviezdičky

Pani Švaňová je veľmi milá, ochotná, rozumie perfektne problematike, odpovedá na všetky otázky, snaží sa vždy porozumieť a vysvetliť, dáva veľa príkladov z praxe aj upozornení...

Jana Baková

5 hviezdičky

Kurz prebiehal super, všetko bolo jasné, zrozumiteľné a dobre (odborne) pripravené. Výklad bol dobre pripravený, hodiny zaujímavé, poučné, lektorka milá, ústretová a pozitívne naladená.

Daniela Palindrabová

5 hviezdičky

Kurz prebiehal podľa osnovy na vysokej profesionálnej úrovni, maximálna spokojnosť s lektorkou aj získanými vedomosťami. Lektorka na kurze zodpovedala všetky odborné otázky, mala ľudský a profesionálny prístup.

Lenka Fedorová

5 hviezdičky

Kurz prebiehal veľmi dobre, témy na seba nadväzovali, učivo bolo podané zrozumiteľne, bol dostatočný čas aj na individuálne položené otázky. Lektorka je vynikajúca, ako bola aj na predošlom kurze. Aj vďaka nej som sa pre pokračovanie kurzu rozhodla.

Jarmila Horváthová

5 hviezdičky

Výborná príprava lektora, praktické ukážky riešenia rôznych druhov/prípadov výpočtu miezd. Priniesol odporúčanie/radu či ukážku, čo kde hľadať. Lektor poskytol rôzne dodatočné materiály. Prešli sme si praktické príklady riešenia konkrétnych prípadov, s ktorými sa stretávame.

Iveta Benceova

5 hviezdičky

Skriptá, teória ale aj príklady z praxe mi veľmi pomohli pochopiť danú tému, lektorka je TOP. Výborne vysvetľuje, vždy poradí, s kurzom som spokojná. Pani lektorka mala veľmi profesionálny prístup, na kurze vytvorila príjemnú atmosféru.

Zuzana Hanušová

5 hviezdičky

Kurz bol vynikajúci, prebrali sme naozaj všetky naše položené otázky. Pán Sýkora bol vynikajúci, naozaj pripravil pre mňa zaujímavé témy, odpovedal na všetky moje otázky.

Iveta Benceová

5 hviezdičky

Skriptá, teória, ale aj príklady z praxe mi veľmi pomohli pochopiť danú tému. Lektorka je TOP! Výborne vysvetľuje, vždy poradí. S kurzom som spokojná. Dostala som mnoho nových a zrozumiteľných informácii, učivo bolo plne obsiahnuté. Lektorka mala veľmi profesionálny prístup, široká znalosť témy a zákonov, pohotové odpovede, dobrá nálada, lektorka vytvorila na kurze veľmi príjemnú atmosféru.

Ivana Kolárová

5 hviezdičky

Kurz bol vedený odborne a splnil moje očakávania, Využijem aj iné kurzy Agentúry Jaspis. Pani Švaňová je odborník a naozaj kvalitne a odborne odprednáša učivo. Nezabúda ani na príklady z praxe.

Henrieta Botková

5 hviezdičky

Problematika vysvetlená na konkrétnych príkladoch, vypĺňanie tlačív s vysvetlením, žiadne zbytočné preberanie teórie. Lektorka mala príjemný prístup, vysvetlenie exekúcií tak, aby to pochopil každý. Pozitívne hodnotím riešenie aktuálnej problematiky - dátové schránky, ktoré boli príjemným spestrením kurzu.

Zuzana Káčerová

5 hviezdičky

Dobre zvolená problematika k začiatočníckemu kurzu pre pokročilý kurz. Výborné materiály, oceňujem prácu s počítačom. Pani lektorka odškolila na výbornú, hodnotím odbornosť, prednes, poradenstvo. Odniesla som si veľa. Ďakujem.

Lucia Horváthová

5 hviezdičky

Dozvedela som sa čo potrebujem a aj veci navyše. Som veľmi spokojná, preberali sme aj príklady z praxe a riešili konkrétne prípady. Lektorka vynikajúca.

Patrícia Mikulová

5 hviezdičky

Kurz splnil moje očakávania. Páčil sa mi prístup, špeciálne zameranie sa na problematiku, ktorú sme my ako klienti potrebovali pre zlepšenie v našich oboroch. Lektor pôsobil vzdelane, páčilo sa mi, že sa to netýkalo len miezd, ale bolo to "z každého rožku trošku":). Tento kurz by som odporučila aj známemu, pretože sa tu dá veľa naučiť. Sama by som sa na iný kurz v Agentúre Jaspis prihlásila.

Kde najbližšie školíme?

Mzdy pre pokročilých

Ďalšie kurzy, ktoré sa Vám môžu hodiť

Naše webové stránky používajú cookies a uchovávajú Vašu IP adresu. Viac informácií nájdete tu.